NR 5

Kazimierz Sichulski (1879 - 1942)

Jan III Sobieski na przeglądzie pułków kozackich, 1924

Akwarela, karton
58.50 x 79.00 cm

sygn. (wraz z dedykacją) w l.g. narożniku: Kochanemu Bronkowi z serdecznąprzyjaźnią Sichulski / Lwów 5 XI 1924.

Cena wywoławcza: 16000 zł

Obraz zapewne dedykowany Bronisławowi Gembarzewskiemu - znanemu historykowi wojskowości, wieloletniemu dyrektorowi Muzeum Narodowego i Muzeum Wojska w Warszawie. Na odwrocie fragment sceny symbolicznej.

Praca wymieniona w literaturze: SAP, t. X, s. 413.

Słownik Artystów Polskich, t. X, s. 413.

Kazimierz Sichulski (1879 - 1942) - Polski malarz, rysownik i grafik. Reprezentant sztuki Młodej Polski.