NR 5
Jan III Sobieski na przeglądzie pułków kozackich, 1924
Akwarela, karton
58.50 x 79.00 cm
sygn. (wraz z dedykacją) w l.g. narożniku: Kochanemu Bronkowi z serdecznąprzyjaźnią Sichulski / Lwów 5 XI 1924.
Cena wywoławcza:
16000 zł
Obraz zapewne dedykowany Bronisławowi Gembarzewskiemu - znanemu historykowi wojskowości, wieloletniemu dyrektorowi Muzeum Narodowego i Muzeum Wojska w Warszawie. Na odwrocie fragment sceny symbolicznej.
Praca wymieniona w literaturze: SAP, t. X, s. 413.
Słownik Artystów Polskich, t. X, s. 413.
Kazimierz Sichulski (1879 - 1942) -
Polski malarz, rysownik i grafik. Reprezentant sztuki Młodej Polski.