Notice: Trying to get property of non-object in /home/nau3ilu7/domains/nau3ilu7.ayz.pl/public_html/modules/psograph/psograph.php on line 425
Jan Tarasin, Kompozycja - Aukcja Dzieł Sztuki nr 50. Malarstwo, rysunek, grafika - Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

NR 101

Jan Tarasin (1926 - 2009)

Kompozycja, 1960

Litografia barwna
20.00 x 18.50 cm

sygn. oł. p.d.: JTarasin 60.

Cena wywoławcza: 800 zł
Grafika z teki „Konfrontacje”, 1960.
Jan Tarasin (1926 - 2009) - Malarz, grafik, rysownik, fotograf, eseista, profesor ASP w Krakowie i Warszawie; studiował na krakowskiej ASP (u W. Taranczewskiego i Z. Pronaszki); od 1962 jest członkiem Grupy Krakowskiej; w l. 70. wypracował własny styl inspirowany filozofią Dalekiego Wschodu oraz spekulacjami matematycznymi i semantycznymi; uprawiał rysunek i grafikę, pisał teksty teoretyczne i komentarze do...