NR 101
Litografia barwna
20.00 x 18.50 cm
sygn. oł. p.d.: JTarasin 60.
Grafika z teki „Konfrontacje”, 1960.
Jan Tarasin (1926 - 2009) -
Malarz, grafik, rysownik, fotograf, eseista, profesor ASP w Krakowie i Warszawie; studiował na krakowskiej ASP (u W. Taranczewskiego i Z. Pronaszki); od 1962 jest członkiem Grupy Krakowskiej; w l. 70. wypracował własny styl inspirowany filozofią Dalekiego Wschodu oraz spekulacjami matematycznymi i semantycznymi; uprawiał rysunek i grafikę, pisał teksty teoretyczne i komentarze do...