NR 11

Maria Jarema (1908 - 1958)

Pajace, okres okupacji

Akwarela, kredka
21 x 15 cm

nie sygnowany. Na odwrocie opis: Sofia.

Cena wywoławcza: 4000 zł

Praca na blankiecie telegramu naklejonego na tekturkę, typowa dla okupacyjnej twórczości artystki.

PROWENIENCJA

PROWENIENCJA
Maria Jarema (1908 - 1958) - Malarka, rzeźbiarka i scenograf, jedna z najważniejszych artystek polskich XX w; współzałożycielka I i II Grupy Krakowskiej (1932 i 1957) i Grupy Plastyków Nowoczesnych (po 1945)