NR 12

Tadeusz Kantor (1915 - 1990)

Kobieta za oknem, 1976

Technika mieszana: tusz, gwasz
42 x 30 cm

sygn. p.d.: t. kantor; powyżej dedykacja: Drogiemu Jerzemu / Tadeusz; powyżej pieczęć autorska t. kantor z wpisaną flamastrem datą 1976, na niej napis tuszem: Kraków / T. Kantor. Pod kompozycją pieczątka tuszowa Teatr
Cricot 2.
Pod nią tytuł: Kobieta za oknem / „Umarła klasa”.

Cena wywoławcza: 14500 zł

CENA UZYSKANA: 14500 zł

PROWENIENCJA

STAN ZACHOWANIA

Praca
naklejona narożnikami na kremowy karton

PROWENIENCJA

STAN ZACHOWANIA

Praca

Tadeusz Kantor (1915 - 1990) - Artysta plastyk, reżyser, scenograf, dramatopisarz, jedna z najważniejszych postaci w sztuce polskiej XX w.; profesor krakowskiej ASP; współtwórca teatru Cricot 2 i stowarzyszenia artystycznego II Grupa Krakowska.