NR 13

Tadeusz Kantor (1915 - 1990)

Trzy postaci, 1980

Technika mieszana: akwarela, pisak, gwasz, kredka na bibule
25 x 21 cm

sygn. i datowany l.d.: 1980 / T. Kantor; w obrębie kompozycji dedykacja: Oleńce i Jerzemu

Cena wywoławcza: 10000 zł

Kompozycja to pamiątkowy, wspólny portret Aleksandry Kurczab i Jerzego Pomianowskiego oraz autoportret Tadeusza Kantora.

PROWENIENCJA

PROWENIENCJA
Tadeusz Kantor (1915 - 1990) - Artysta plastyk, reżyser, scenograf, dramatopisarz, jedna z najważniejszych postaci w sztuce polskiej XX w.; profesor krakowskiej ASP; współtwórca teatru Cricot 2 i stowarzyszenia artystycznego II Grupa Krakowska.