NR 17

Jerzy Skarżyński (1924 - 2004)

Portret cesarza, 1980

Technika własna: tusze kolorowe na płótnie fotograficznym
59.70 x 59.50 cm

sygn. p.d.: J. Skarżyński 80. Na blejtramie opis autorski; naklejka wystawiennicza Galerii Anna Iglińska w Krakowie; pieczęć zezwalająca na wywóz dzieła za granicę.

Cena wywoławcza: 12000 zł *

Przetworzony artystycznie wizerunek cesarza Franciszka Józefa I.

PROWENIENCJA
STAN ZACHOWANIA
Praca w autorskiej oprawie

PROWENIENCJA
STAN ZACHOWANIA
Praca w autorskiej oprawie
Jerzy Skarżyński (1924 - 2004) - Malarz, scenograf, ilustrator książek, rysownik komiksów, plakacista; mąż Lidii; współzałożyciel Grupy Młodych Plastyków (1942-47), Klubu Artystów (1948-49) i II Grupy Krakowskiej (1957); współtwórca tzw. krakowskiej szkoły scenograficznej.