NR 20

Jerzy Skarżyński (1924 - 2004)

Ukryte intencje, 1973

Tusz barwny, papier
46.00 x 32.50 cm

sygn. p.d.: J. Skarżyński 73

Cena wywoławcza: 2800 zł
PROWENIENCJA

STAN ZACHOWANIA

Praca wprawiona w autorskie pp. Na odwrocie pieczątka zezwalająca na wywóz pracy za granicę.

PROWENIENCJA

STAN ZACHOWANIA

Jerzy Skarżyński (1924 - 2004) - Malarz, scenograf, ilustrator książek, rysownik komiksów, plakacista; mąż Lidii; współzałożyciel Grupy Młodych Plastyków (1942-47), Klubu Artystów (1948-49) i II Grupy Krakowskiej (1957); współtwórca tzw. krakowskiej szkoły scenograficznej.