NR 90
Drzeworyt, papier
62.00 x 47.50 cm
sygn. oł. p.d.: imp. Panek 1958, oł. śr. d. tytuł: Siuda-Baba (ludowy obrzęd z Wieliczki).
Późniejsze odbicie z oryginalnej płyty.
STAN ZACHOWANIA
Dwie plamki w górnej partii pracy.
Jerzy Panek (1918 - 2001) -
Malarz, grafik, drzeworytnik, jeden z najwybitniejszych współczesnych grafików polskich; studiował w Państwowym Instytucie Sztuk Pięknych w Krakowie (u W. Jarockiego), podczas okupacji hitlerowskiej w Kunstfgewerbeschule oraz w krakowskiej ASP (u E. Eibischa i Z. Pronaszki); należał do międzynarodowego stowarzyszenia drzeworytników XYLON; zajmował się malarstwem i grafiką, a od 1952...