NR 93
Drzeworyt, papier
42.00 x 58.00 cm
sygn. oł. p.d.: imp. Panek
1962, l.d. tytuł.
Jerzy Panek (1918 - 2001) -
Malarz, grafik, drzeworytnik, jeden z najwybitniejszych współczesnych grafików polskich; studiował w Państwowym Instytucie Sztuk Pięknych w Krakowie (u W. Jarockiego), podczas okupacji hitlerowskiej w Kunstfgewerbeschule oraz w krakowskiej ASP (u E. Eibischa i Z. Pronaszki); należał do międzynarodowego stowarzyszenia drzeworytników XYLON; zajmował się malarstwem i grafiką, a od 1952...