Notice: Trying to get property of non-object in /home/nau3ilu7/domains/nau3ilu7.ayz.pl/public_html/modules/psograph/psograph.php on line 425
Władysław Skoczylas, Cmentarzyk wojenny - Aukcja nr 51. Malarstwo, grafika, fotografia, wydawnictwa - Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

NR 99

Władysław Skoczylas (1883 - 1934)

Cmentarzyk wojenny, 1923

Akwaforta, sucha igła
28.90 x 23.00 cm

nie sygn.

Cena wywoławcza: 1200 zł
Praca znana też jako „Cmentarz żołnierzy”.
„Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa”, Kraków 1935, kat. met 84, kat. płyt met. 56;
M. Sitkowska, „Władysław Skoczylas (1883-1934)”, Warszawa 2015, kat. mat. 90, s. 201 (il.).
WYSTAWY
1935 - Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków, marzec 1935, TPSP.
STAN ZACHOWANIA
Zachowane oryginalne pp., na odwrocie którego znajduje się naklejka wystawowa. Na odwrocie ślad po podklejeniu.
WYSTAWY
STAN ZACHOWANIA
Władysław Skoczylas (1883 - 1934) - Grafik drzeworytnik, malarz, jeden z najważniejszych artystów okresu międzywojennego, twórca nowoczesnego drzeworytnictwa w Polsce. Był współzałożycielem i członkiem ugrupowania Formistów, Rytmu, współorganizował Instytut Propagandy Sztuki; z grona jego wychowanków wywodzili się założyciele grupy Ryt; wielokrotnie wystawiał swe prace na ekspozycjach w kraju i za...