Notice: Trying to get property of non-object in /home/nau3ilu7/domains/nau3ilu7.ayz.pl/public_html/modules/psograph/psograph.php on line 425
Philibert Louis Debucourt, Héro et Léandre: Poëme Nouveau en Trois Chants - Aukcja nr 51. Malarstwo, grafika, fotografia, wydawnictwa - Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

NR 125

Philibert Louis Debucourt (1755 - 1832)

Héro et Léandre: Poëme Nouveau en Trois Chants, 1801

Druk bibliofilski, akwatinty barwne
31.90 x 24.20 cm

grafiki sygn. na płytach

Cena wywoławcza: 4000 zł

Druk bibliofilski: Chevalier de Querelles, Héro et Léandre: Poëme Nouveau en Trois Chants, z frontyspisem i 8 barwnymi akwatintami Debucourta; wym. 31,9 x 24,2 cm (wym. kompozycji: 19,5 x 15,4 cm).

Mit grecki o Herze I Leandrze spopularyzowała w połowie XVIII w. opera francuskiego kompozytora de Brassaca, wystawiona po raz pierwszy w Operze Paryskiej w 1750. Edycja niniejsza, wydana w Paryżu przez Pierre’a Didot L’Aine zilustrowana została przez artystę, który zasłynął reprodukcjami polskich strojów według rysunków J.P. Norblina.

STAN ZACHOWANIA
Egzemplarz w doskonałym stanie, z oryginalną okładką broszurową; całość w etui introligatorskim z początku XX wieku (na nim ekslibris i nota informacyjna).
Rzadkie w tym stanie.

STAN ZACHOWANIA
Rzadkie w tym stanie.
Philibert Louis Debucourt (1755 - 1832) -
Francuski malarz i grafik, uczeń J.-M. Viena (od 1774); specjalista od kolorowego sztychu; student Królewskiej Akademii Malarstwa i Rzeźby w Paryżu (od 1781); członek Akademii Francuskiej; początkowo swe kompozycje wzorował na pracach J. Van Haydena; w jego twórczości dominowały poszukiwania idealnych proporcji pomiędzy rysunkiem a kolorem; jego...