Héro et Léandre: Poëme Nouveau en Trois Chants, 1801
Druk bibliofilski, akwatinty barwne
31.90 x 24.20 cm
grafiki sygn. na płytach
Druk bibliofilski: Chevalier de Querelles, Héro et Léandre: Poëme Nouveau en Trois Chants, z frontyspisem i 8 barwnymi akwatintami Debucourta; wym. 31,9 x 24,2 cm (wym. kompozycji: 19,5 x 15,4 cm).
Mit grecki o Herze I Leandrze spopularyzowała w połowie XVIII w. opera francuskiego kompozytora de Brassaca, wystawiona po raz pierwszy w Operze Paryskiej w 1750. Edycja niniejsza, wydana w Paryżu przez Pierre’a Didot L’Aine zilustrowana została przez artystę, który zasłynął reprodukcjami polskich strojów według rysunków J.P. Norblina.
Rzadkie w tym stanie.
Rzadkie w tym stanie.