Notice: Trying to get property of non-object in /home/nau3ilu7/domains/nau3ilu7.ayz.pl/public_html/modules/psograph/psograph.php on line 425
Tadeusz Makowski, Noël Bureau, Marché aux puces - Aukcja nr 51. Malarstwo, grafika, fotografia, wydawnictwa - Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

NR 129

Tadeusz Makowski (1882 - 1932)

Noël Bureau, Marché aux puces, 1930

Druk bibliofilski, akwaforta

Grafika T. Makowskiego sygn. pł. inicjałem TM.

Cena wywoławcza: 3000 zł

Druk bibliofilski. Poèmes en prose accompagnés de 6 aux-fortes originales par Gromaire, Dubreuil, Georg, Ralli, Makowski, Per Krohg. [Paris] 1930. M. Seheur. 8, s. [4], 65, [2], tabl. 6. brosz., obw., bibułka ochronna (z nadrukowanymi informacjami tytułowymi). Stan bardzo dobry. Wydano 200 egz. numerowanych, na welinie z Arches, ten nr 152. Na tablicach sześć oryginalnych grafik, w tym akwaforta Tadeusza Makowskiego.

Grafika T. Makowskiego zatytułowana „Handlarz starzyzną”, wym.: 140 x 110 mm (arkusz: 245 x 180 mm); sygn. pł. inicjałem TM. Odbita na grubym papierze czerpanym jest w doskonałym stanie. Pochodzi z najlepszego okresu twórczości artysty.
Rzadkie.

Lit.: W. Jaworska, „Tadeusz Makowski: życie i twórczość”, Warszawa 1964; W. Jaworska, „Tadeusz Makowski”, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1960, s. 229, poz. 71.
STAN ZACHOWANIA
Stan bardzo dobry. Grafia T. Makowskiego w doskonałym stanie.

Rzadkie.

STAN ZACHOWANIA
Tadeusz Makowski (1882 - 1932) - Malarz i rysownik, jeden z najwybitniejszych twórców 1. połowy XX w.; studiował w ASP w Krakowie u J. Stanisławskiego i J. Mehoffera, odbył również studia filologiczne na UJ; w 1908 zamieszkał w Paryżu, gdzie związał się z École de Paris.