NR 11

Stanisław Ignacy Fabijański (1865 - 1947)

Kościół św. Barbary

Akwarela, tusz, papier
47.00 x 28.00 cm

sygn. l.d.: St. Fabijański.

Cena wywoławcza: 2200 zł

Praca, naklejona na stary podkład, przedstawia tzw. Ogrojec, motyw, do którego artysta, ceniony za nastrojowe widoki miasta, chętnie powracał.

Stanisław Ignacy Fabijański (1865 - 1947) - Malarz, rzeźbiarz; studiował we Lwowie, w SSP w Krakowie i Akademii w Monachium; podróżował do Włoch i Francji, a następnie zamieszkał na stałe w Krakowie; malował obrazy olejne i akwarele z widokami miast polskich, najczęściej Krakowa, portrety (m.in. H. Siemiradzkiego, J. Matejki), sceny historyczne i rodzajowe (Pogrzeb Adama Mickiewicza); tworzył obrazy i rysunki o tematyce...