NR 12

Conrad Freyberg (1842 - 1915)

Pruski następca tronu wśród żołnierzy Korpusu Gwardii, 1885

Olej, płótno
41.00 x 52.50 cm

sygn. p.d.: C. Freyberg. Berlin / 1885.

Cena wywoławcza: 7800 zł

CENA UZYSKANA: 7800 zł

Kompozycja przedstawia Friedricha Wilhelma Alberta Victora, pruskiego następcę tronu [od 1888 panował jako cesarz Wilhelm II], w otoczeniu gwardii (żołnierze i oficerowie regimentu piechoty Garda de Corps oraz huzarzy). Obok konia Kronprinza stoi gen. Alexander August Wilhelm von Pape, w latach 1881-1888 dowódca Korpusu Gwardii. Freyberg (1842-1915), urodzony w Szczecinie, znany był ze scen jeździeckich, grupowych portretów, scen wojskowych. Ekstrawaganckie mundury pruskiej gwardii malował wielokrotnie. Ciekawy zabytek dawnej wojskowości.
STAN ZACHOWANIA
Rama z epoki, na niej szyldzik z opisem powtarzającym sygnaturę.
STAN ZACHOWANIA
Conrad Freyberg (1842 - 1915) - Urodzony w Szczecinie, malował sceny jeździeckie, grupowe portrety, sceny wojskowe.