NR 25

Józef Mehoffer (1869 - 1946)

Dyplom Wystawy Powszechnej w Saint Louis, 1904

Światłodruk, tusz, karton
55.00 x 55.00 cm

sygn. pł. l.d.: Will H. Low inv et del.

Cena wywoławcza: 2500 zł

Dyplom potwierdzający otrzymanie złotego medalu za obraz ol. “A Singer” (poz. 194 w kat. wystawy). Artysta został uhonorowany złotym medalem na wystawie światowej w Paryżu (1900), na Powszechnej Wystawie w St. Louis i Chicago (1904) oraz w Monachium (1905).

“Official catalogue of exhibitors. Universal exposition. St. Louis, U.S.A.1904. Division of exhibits. Department A. Education [to H. Agriculture; J. Horticulture to P. Physical Culture; R. Livestock.]”, poz. 194.

Józef Mehoffer (1869 - 1946) -
Malarz, czołowy reprezentant sztuki Młodej Polski, jeden z najważniejszych artystów polskich, przedstawiciel symbolizmu i secesji; studiował prawo na UJ i malarstwo w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (u W. Łuszczkiewicza i J. Matejki) oraz École des Beaux-Arts i Academié Colarossi w Paryżu; pracował w Paryżu i Szwajcarii; odbył podróże...