NR 28
Olej, sklejka malarska
34.00 x 34.00 cm
Nie sygn. Na odwrocie naklejka kolekcjonerska z tytułem i datowaniem
STAN ZACHOWANIA
Praca oprawiona.
Lidia Minticz (1920 - 1994) -
Malarka, scenograf, wykładowca ASP w Krakowie. Absolwentka krakowskiej ASP (studiowała w latach 1938-48 z przerwą w latach 1943-44). Równocześnie studiowała architekturę w Politechnice Krakowskiej i uczęszczała na zajęcia Instytutu Filmowego w Krakowie (do roku 1948). Pracowała przede wszystkim jako scenograf teatralny (wraz ze swym drugim mężem Jerzym Skarżyńskim). Współpracowała z...