NR 35

Karol Pustelnik (1918 - 2010)

W słońcu, w deszczu, 1959

Olej, płótno
100.00 x 100.00 cm

sygn. na odwrocie: Pustelnik Karol
1959 oraz naklejka wystawowa CBWA Kraków

Karol Pustelnik (1918 - 2010) - Malarz, rysownik. W 1936 roku rozpoczął studia w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego w Krakowie, przemianowanej w 1938 roku na Instytut Sztuk Plastycznych. Dyplom uzyskał w 1952 roku.