NR 37
Widok katedry św. Jura we Lwowie, 1939
Ołówek, kredka, papier
17.50 x 23.00 cm
sygn. oł. śr.d.: Cz. Rzepiński / 939.
Widok od strony kościoła św. Elżbiety; rysunek powstał w czasie, kiedy artysta prowadził kursy dla nauczycieli rysunku w Liceum Krzemienieckim.
Czesław Rzepiński (1905 - 1995) -
Malarz, rysownik i grafik, przedstawiciel koloryzmu; studiował w Krakowie u W. Weissa i F.S. Kowarskiego oraz w Paryżu u J. Pankiewicza; prawiał malarstwo sztalugowe, rysunek i grafikę; realizował głównie martwe natury i pejzaże, malował też kompozycje figuralne i portrety.