NR 5
Chryzantemy w wazonie / Martwa natura z kwiatami i książką, lata 50. XX wieku
Olej, płótno
67.00 x 58.50 cm
sygn. w obrębie kompozycji (na
okładce książki): Borysowski.
Dynamiczne, barwne kompozycje.
Stanisław Borysowski (1906 - 1988) -
Malarz, grafik, pedagog. Studiował w krak. ASP u W. Jarockiego, I. Pieńkowskiego, S. Kamockiego, T. Axentowicza; 1932 wyjechał na stypendium do Włoch; następnie kontynuował naukę w Paryżu w filii krak. ASP. 1939 wykładał na kursach dla nauczycieli w Krzemieńcu. Po wojnie, został prof. UMK w Toruniu, WSSP w Sopocie i w Łodzi. Był czł. i organizatorem krak. ZAP oraz...