NR 112

Kazimierz Sichulski (1879 - 1942), Władysław Jarocki (1879 - 1965)

Teka Lamus, 1912

Litografia, papier
49.00 x 64.00 cm

grafiki sygn. na płytach przez artystów.

Cena wywoławcza: 20500 zł
Teka autolitografii Władysław Jarockiego i Kazimierza Sichulskiego, wydana staraniem Alfreda Matejki we Lwowie, w litografii Pillera-Neumanna, w 1912; zróżnicowane wymiary, średnio 490 x 640 mm; jednorazowy nakład 150 egz., kamienie zniszczono.  Zawiera prace Władysława Jarockiego (Jordan I, Hucuł, Jordan II, Studyum portretowe, Sanie, Stary Michał z Witowa, Florencya, Willa włoska, Góralka) oraz Kazimierza Sichulskiego (Padół płaczu, Młyn, Wiatrak, Hejnał, Warneńczyk, Salome, Szczwacz na Ukrainie, Archanioł Michał, Jacek Malczewski, Słoneczniki).
Bardzo rzadkie w komplecie.
M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 242-243
I. Kossowska, Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917, Kraków, 2000, s. 260.
STAN ZACHOWANIA
Oryg. teka w stanie relatywnie dobrym: pęknięcie grzbietu, jedna z plansz podklejona na odwrociu taśmą.
Bardzo rzadkie w komplecie.
STAN ZACHOWANIA
Kazimierz Sichulski (1879 - 1942) - PRZEJDŹ DO KARTY ARTYSTY,
Władysław Jarocki (1879 - 1965) - PRZEJDŹ DO KARTY ARTYSTY