NR 120
Litografia, papier
78.00 x 47.50 cm
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 60; śr.d. tytuł, l.d. Epr d art.
Praca znana też jako „Urzędnik-kacyk”. Cykl „Urzędnicy” powstawał w latach 1958-1960.
Lit.:„Przegląd artystyczny”, 1962, s. 98.
Lucjan Mianowski (1933 - 2009) -
Grafik, malarz; studiował w krakowskiej ASP i w École des Beaux-Arts w Paryżu. Jeden z pierwszych polskich artystów, który w swojej sztuce korzystał z doświadczeń pop-artu, uznawany jest za mistrza barwnej litografii. W latach 60. i 70. uczestniczył w najbardziej prestiżowych światowych konkursach graficznych, festiwalach oraz...