NR 121

Lucjan Mianowski (1933 - 2009)

Akt na tle morza, 1973

Litografia barwna, papier
79.00 x 46.00 cm

sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 73, l.d.: Epruve d’a, tyt. śr.d.

Cena wywoławcza: 1350 zł *

 Praca z cyklu „Akt na tle morza”. W 2012 „cykl był prezentowany (wraz z innymi: „Katedra”, „Zachód słońca”, „Pejzaż księżycowy”, „Kroki we mgle”, „Spacer”) na wystawie monograficznej W kręgu pop-artu. Lucjan Mianowski (1933-2009), zorganizowanej w 2012 r. przez Muzeum Narodowe w Krakowie.

Lit.: „Lucjan Mianowski 1933-2009”, kat. nr 164, il. s. 65; A. Kępińska, Nowa Sztuka. Sztuka polska w latach 1945-1978, Warszawa 1981, s. 133.
WYSTAWY
W kręgu pop-artu. Lucjan Mianowski (1933-2009), 2012,  Muzeum Narodowe w Krakowie

WYSTAWY
Lucjan Mianowski (1933 - 2009) -
Grafik, malarz; studiował w krakowskiej ASP (u Konrada Srzednickiego i Czesława Rzepińskiego) i w École des Beaux-Arts w Paryżu.