NR 13
Kraków. Wawel od strony Wisły, 1890
Olej, płótno naklejone na tekturę malarską
30.50 x 46.50 cm
sygn. p.d.: St. Bieńkiewicz 1890
Artysta ukazał Wzgórze Wawelskie od strony Wisły; na pierwszym planie po lewej krypa węgla.
SAP I, 161.
STAN ZACHOWANIA
Płótno naklejone na tekturę malarską.
Stanisław Bieńkiewicz (1855 - 1930) -
Krakowski malarz, uczeń Jana Matejki, z którym współpracował przy polichromiach Kościoła Mariackiego; autor pejzaży, portretów, kompozycji alegorycznych i religijnych.