NR 150

Wanda Telakowska (1905 - 1985)

Wiosna w górach, 1932

Drzeworyt barwny, papier
28.00 x 20.00 cm

sygn. oł. p. d.: W. Telakowska, p.d. data.

Cena wywoławcza: 2400 zł

CENA UZYSKANA: 2500 zł

Utalentowana graficzka, otrzymała szereg nagród na międzynarodowych wystawach za drzeworyty
barwne, m.in. złoty medal na Wystawie Grafiki we Florencji w 1934 oraz złoty medal na  iędzynarodowej Wystawie Sztuki i Techniki w Paryżu w 1937. W czasie Powstania Warszawskiego
straciła większość swego dorobku. Po wojnie nie wróciła już do twórczości artystycznej - poświęciła się wzornictwu przemysłowemu.
Bardzo rzadkie.

STAN ZACHOWANIA
Grafika po konserwacji.

Bardzo rzadkie.

STAN ZACHOWANIA
Grafika po konserwacji.
Wanda Telakowska (1905 - 1985) -
Polska artystka sztuk plastycznych, organizatorka polskiego wzornictwa przemysłowego, profesor nadzwyczajny.