NR 162

Leon Wyczółkowski (1852 - 1936)

Kościół Mariacki w Krakowie od strony absydy, 1924

Litografia kredą, papier
30.20 x 37.80 cm

sygn. oł. poniżej kompozycji p.d.: L. Wyczół 1924, l.d.: Kreda.

Cena wywoławcza: 4000 zł

Wymiary planszy: 325 x 420 mm; jedno z licznych przedstawień krakowskiego Starego Miasta,
wyjątkowo piękne ze względu na szeroką perspektywę i malowniczość.

Leon Wyczółkowski. Wystawa pośmiertna, czerwiec-lipiec 1937, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
D. Muszanka, Litografie Leona Wyczółkowskiego, Wrocław 1958.
STAN ZACHOWANIA
Grafika po konserwacji.

STAN ZACHOWANIA
Grafika po konserwacji.