NR 17

Jerzy Nowosielski (1923 - 2011)

Portret kobiety, 1976

Olej, płótno
36.00 x 25.50 cm

sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski / 1976.

Cena wywoławcza: 55000 zł *

PROWENIENCJA
Praca z niemieckiej kolekcji malarstwa polskiego stworzonej w latach 70 i 80 XX w.
STAN ZACHOWANIA
W rzeczywistości kompozycja większa przy każdym brzegu 2 cm – obraz oprawiony autorsko tak, by malowane płótno zakrywało brzegi blejtramu.
PROWENIENCJA
STAN ZACHOWANIA
Jerzy Nowosielski (1923 - 2011) - Malarz, teolog, teoretyk sztuki, założyciel i członek II Grupy Krakowskiej.