NR 17

Jerzy Nowosielski (1923 - 2011)

Portret kobiety, 1976

Olej, płótno
36.00 x 25.50 cm

sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski / 1976.

Cena wywoławcza: 55000 zł *
Kameralnej wielkości portret autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich malarzy nowoczesnych, rysownika, scenografa, członka II Grupy Krakowskiej. Prace Nowosielskiego osiągają rekordowe ceny na aukcjach dzieł sztuki, stanowią nieodzowny element dobrej kolekcji sztuki nowoczesnej.

W rzeczywistości kompozycja większa przy każdym brzegu 2 cm – obraz oprawiony autorsko tak, by malowane płótno zakrywało brzegi blejtramu.
PROWENIENCJA
Praca z niemieckiej kolekcji malarstwa polskiego stworzonej w latach 70 i 80 XX w.
STAN ZACHOWANIA
Obraz w bardzo dobrym stanie zachowania. Praca oprawiona.

PROWENIENCJA
STAN ZACHOWANIA
Jerzy Nowosielski (1923 - 2011) - Malarz, teolog, teoretyk sztuki, założyciel i członek II Grupy Krakowskiej.