NR 18
Tusz, gwasz (technika mieszana), papier
7.50 x 10.90 cm
sygn. p.d. w obrębie kompozycji: E. Rosenstein.
Do kompletu tomik poezji E. Rosenstein “Spoza granic mowy” z dedykacją autorską (1976).
Erna Rosenstein (1913 - 2004) -
Rosenstein Erna (1913-2004): malarka, rysowniczka, poetka żydowskiego pochodzenia; żona > A. Sandauera; studiowała w Wiedniu i w krakowskiej ASP (u W. Weissa); była jednym z członków-założycieli > Grupy Krakowskiej I; w 1937 wyjechała na krótko do Paryża; okres II wojny światowej przeżyła we Lwowie, w 1942 uciekła z tamtejszego getta (obraz Getto, 1946), później ukrywała się; w 1949...