NR 19

Eugeniusz Waniek (1906 - 2009)

Bezrobotny, 1932

Olej, sklejka
89.00 x 53.80 cm

sygn. p. d.: E. Waniek; na odwrocie opis autorski, oraz naklejka z wystawy „Na 100-lecie urodzin Eugeniusza Wańka w Galerii Pod Rejentem w Krakowie”, Kraków, 2006.

Cena wywoławcza: 24000 zł

CENA UZYSKANA: 24000 zł

Przejmujący obraz malarza i grafika, członka legendarnej I Grupy Krakowskiej. Tematyka społeczna
i rodzajowa to główne motywy przedwojennej twórczości artysty (zob. „Szwaczka” poz. 157).

Eugeniusz Waniek (1906 - 2009) - Grafik i malarz. Członek Grupy Krakowskiej.