NR 24

Zbylut Grzywacz (1939 - 2004)

Urwany II, 1979 - 1981

Olej, płótno
80.00 x 121.00 cm

sygn. p.d.: Grzywacz 79/81

Cena wywoławcza: 25000 zł *

Praca z cyklu „Domy” (znana też pod tytułami – Przekrój oraz Urwana ulica).
Wprost 1966-1986. Katalog wystawy, Kraków 2016, poz. 230.
Zbylut Grzywacz (1939 - 2004) - Grzywacz Zbylut (1939-2004): malarz, grafik, rzeźbiarz, krytyk; wykładowca ASP w Krakowie (od 1972; profesor od 1991); studiował w krakowskiej ASP (u E. Krchy); w 1966 wraz z B. Skąpską, L. Sobockim, M. Bieniaszem, J. Waltosiem założył > Grupę Wprost; w stanie wojennym był internowany, po wyjściu z więzienia malował symboliczne martwe natury, będące komentarzem do dramatu stanu...