Olej, płótno
138.00 x 76.00 cm
sygn. p. d.: J. Kraupe oraz na odwrocie opis autorski.
Monumentalna praca olejna malarki, od 1957 związanej z II Grupą Krakowską Tadeusza Kantora, wieloletniej profesor krakowskiej ASP. W twórczości Janiny Kraupe-Świderskiej zauważalny jest silny wpływ kultur Dalekiego Wschodu oraz zasad filozoficznych zen. Artystka poza malarstwem sztalugowym i ściennym zajmowała się grafiką, większość prac zawierała sceny surrealistyczne i abstrakcyjne z elementami astrologii i magii.