Notice: Trying to get property of non-object in /home/nau3ilu7/domains/nau3ilu7.ayz.pl/public_html/modules/psograph/psograph.php on line 425
Janina Kraupe-Świderska, Wnętrze - Aukcja Dzieł Sztuki nr 53. Malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa artystyczne - Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

NR 23

Janina Kraupe-Świderska (1921 - 2016)

Wnętrze, 1969

Olej, płótno
138.00 x 76.00 cm

sygn. p. d.: J. Kraupe oraz na odwrocie opis autorski.

Cena wywoławcza: 20000 zł

Monumentalna praca olejna malarki, od 1957 związanej z II Grupą Krakowską Tadeusza Kantora, wieloletniej profesor krakowskiej ASP. W twórczości Janiny Kraupe-Świderskiej zauważalny jest silny wpływ kultur Dalekiego Wschodu oraz zasad filozoficznych zen. Artystka poza malarstwem sztalugowym i ściennym zajmowała się grafiką, większość prac zawierała sceny surrealistyczne i abstrakcyjne z elementami astrologii i magii.

STAN ZACHOWANIA
Na odwrocie nalepka: „Ogólnopolska wystawa malarska Jesienne konfrontacje”, Dom Sztuki, Rzeszów.

STAN ZACHOWANIA
Janina Kraupe-Świderska (1921 - 2016) - Polska malarka współczesna; od 1957 związana z Grupą Krakowską. W twórczości Janiny Kraupe-Świderskiej zauważalny jest silny wpływ kultur Dalekiego Wschodu oraz zasad filozoficznych zen. Artystka poza malarstwem sztalugowym i ściennym zajmowała się grafiką, większość prac zawierała sceny surrealistyczne i abstrakcyjne z elementami astrologii i...