NR 3

Stefan Filipkiewicz (1879 - 1944)

Tatry. Widok znad Czarnego Stawu Gąsienicowego na Mały Kościelec, ok. 1918

Olej, tektura
29.00 x 39.00 cm

sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz

Cena wywoławcza: 3000 zł

CENA UZYSKANA: 3600 zł

STAN ZACHOWANIA
Praca oprawiona.
STAN ZACHOWANIA
Praca oprawiona.
Stefan Filipkiewicz (1879 - 1944) - Malarz i grafik, przedstawiciel tzw. szkoły Stanisławskiego; studiował w krakowskiej ASP (m.in. u L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego); w okresie I wojny światowej służył w Legionach; był członkiem Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka”; malował głównie pejzaże górskie i nadmorskie, realizował również martwe natury, zwłaszcza kwiaty, często zestawiane z porcelaną;...