NR 4

Emil Edmund Korczak Boratyński (Emil Jurkiewicz)

Spacer nad jeziorem, ok. 1861

Akwarela, papier
11.50 x 18.50 cm

sygn. l.d. (na podkładzie) wraz z autorską dedykacją: E. Boratyński (artysta pisał się także Karol Emil lub Emil Edmund Korczak Boratyński).

Cena wywoławcza: 2500 zł

Rzadka praca malarza, przyjaciela Michała Czajkowskiego, znanego w kręgach artystyczno literackich Wielkiej Emigracji z ekstrawaganckiego trybu życia.

SAP, I, s. 207-208.

SAP, I, s. 207-208.
Emil Edmund Korczak Boratyński (Emil Jurkiewicz) -

Malarz i grafik, emigrant, występujący pod nazwiskiem Karol Emil lub Emil Edmund Korczak Boratyński, znany w kręgach artystyczno-literackich Wielkiej Emigracji z ekstrawaganckiego

trybu życia.