NR 55
Tusz, ołówek, papier
30.00 x 24.00 cm
sygn. tuszem p.d.: KMikulski 89
Kazimierz Mikulski (1918 - 1998) -
Malarz, rysownik i scenograf, jeden z wybitniejszych artystów 2. połowy XX w.; studiował w krakowskiej ASP (m.in. u K. Sichulskiego) oraz aktorstwo w Studiu Dramatycznym przy Starym Teatrze w Krakowie; członek Grupy Młodych Plastyków i Grupy Krakowskiej; tworzył pod wpływem surrealizmu i malarstwa metafizycznego, niekiedy odwołującego się do form...