NR 57
Piórko, tusz, tektura
33.00 x 25.00 cm
sygn. piórem l.d.: Wł. Podkowi, śr.d: No 1.
Praca z okresu studiów (1882-1884) w warszawskiej Klasie Rysunkowej Wojciecha Gersona.
Władysław Podkowiński (1866 - 1895) -
Podkowiński Władysław (1866-95): malarz, jeden z najwybitniejszych polskich artystów impresjonizmu i symbolizmu; studiował w > Klasie Rysunkowej w Warszawie (u W. Gersona) i w ASP w Petersburgu; przyjaźnił się z J. Pankiewiczem; w l. 1884-89 współpracował jako rysownik z warszawskimi czasopismami „Tygodnik Ilustrowany”, „Wędrowiec”, „Kłosy”; w l. 1889-90 przebywał wraz z Pankiewiczem...