NR 61

Włodzimierz Tetmajer (1861 - 1923)

Basza renegat, przełom XIX / XX w.

Tusz lawowany, karton
10.60 x 15.40 cm

sygn. p.d.: Wład. Tetmajer. Poniżej kompozycji przedstawiającej prezentacje branki tureckiemu baszy cytat z ballady A. Mickiewicza "Renegat (Ballada turecka)”.

Cena wywoławcza: 2500 zł

Projekt ilustracji do ballady A. Mickiewicza "Renegat (Ballada turecka)"

Włodzimierz Tetmajer (1861 - 1923) - Tetmajer Włodzimierz (1861-1923): malarz, grafik, pisarz, działacz polityczny; jeden z najważniejszych artystów przełomu XIX i XX w. i okresu symbolizmu; przyrodni brat > Kazimierza Przerwy-Tetmajera; ukończył filologię klasyczną na UJ, malarstwo studiował w Wiedniu, Krakowie (u W. Łuszczkiewicza i J. Matejki), Monachium i w Académie Colarossi w Paryżu; od 1890 mieszkał w Bronowicach...