NR 64
Tusz, akwarela, papier
16.10 x 14.20 cm
sygn. p. d.: AU.
Cena wywoławcza:
1200 zł
CENA UZYSKANA: 1200 zł
Ilustracja do poematu Juliusza Słowackiego „Preliminaria peregrynacji do Ziemi Świętej J. O. Księcia Radziwiłła Sierotki” wydanego przez Państwowy Instytut Wydawniczy w 1959 (ilustracje: Antoni Uniechowski oraz Henryk Tomaszewski i Adam Mauersberger).
Antoni Uniechowski (1903 - 1976) -
Malarz, rysownik, scenograf; studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (u Karola Tichego).