NR 64

Antoni Uniechowski (1903 - 1976)

Dysputa szlachecka, 1959

Tusz, akwarela, papier
16.10 x 14.20 cm

sygn. p. d.: AU.

Cena wywoławcza: 1200 zł

CENA UZYSKANA: 1200 zł

Ilustracja do poematu Juliusza Słowackiego „Preliminaria peregrynacji do Ziemi Świętej J. O. Księcia Radziwiłła Sierotki” wydanego przez Państwowy Instytut Wydawniczy w 1959 (ilustracje: Antoni Uniechowski oraz Henryk Tomaszewski i Adam Mauersberger).

Antoni Uniechowski (1903 - 1976) - Malarz, rysownik, scenograf; studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (u Karola Tichego).