NR 84

Franz Litppold, Johann Jacob Kleinschmidt (1687 - 1772)

August III, ok. 1750

Miedzioryt, papier
29.50 x 17.30 cm

sygn. pł. l.d.: F. Litppold pinx, p.d.: I.I. Kleinschmidt sculp

Cena wywoławcza: 1000 zł

Reprezentacyjny portret króla w zbroi i narzuconym na nią płaszczu. Na prostokątnym polu inskrypcja z tytulaturą władcy.

E. Łomnicka-Zakowska, Graficzne portrety Augusta II i Augusta III, Warszawa 1997, s. 364-365.

STAN ZACHOWANIA
Papier zakwaszony.

STAN ZACHOWANIA
Papier zakwaszony.
Franz Litppold - PRZEJDŹ DO KARTY ARTYSTY,
Johann Jacob Kleinschmidt (1687 - 1772) - PRZEJDŹ DO KARTY ARTYSTY