NR 92

Antonio Tempesta (1555 - 1630)

Sceny bitewne I, XVII w., XVII w.

Zestaw 11 miedziorytów, papier
10.00 x 22.10 cm

sygn. pł. na frontyspisie: Ant. Tempesta.

Cena wywoławcza: 1200 zł

CENA UZYSKANA: 1200 zł

Zestaw 11 miedziorytów; wyd. Callisto Feranti; frontyspis z dedykacją dla Pietro Strozziego (ze szkodą dla kompozycji), starcie kawalerii, scena bitewna z kawalerzystami obserwującymi starcie ze wzgorza, starcie kawalerzystów (11 grafik z 12).

Ferrara Stefano, Incisori toscani dal XV al XVII secolo, Parma-Bologe1976, poz. 950-960.
STAN ZACHOWANIA
Grafiki przycięte do odcisku płyty.

STAN ZACHOWANIA
Antonio Tempesta (1555 - 1630) -
Włoski malarz i rytownik; od 1576 roku studiował na akademii sztuk pięknych we Florencji. Jego nauczycielem był Santi di Tito, a następnie Giovanni Stradano. Pod kierunkiem Giorgia Vasari pracował przy dekoracji wnętrza Palazzo Vecchio