Notice: Trying to get property of non-object in /home/nau3ilu7/domains/nau3ilu7.ayz.pl/public_html/modules/psograph/psograph.php on line 425
Antonio Tempesta, Sceny bitewne II, XVII w. - Aukcja Dzieł Sztuki nr 53. Malarstwo, rysunek, grafika, wydawnictwa artystyczne - Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny

NR 93

Antonio Tempesta (1555 - 1630)

Sceny bitewne II, XVII w., ok. 1630

Zestaw 10 akwafort, papier
10.00 x 27.00 cm

sygn. pł. na frontyspisie: Antonius Tempestius Inventor

Cena wywoławcza: 1200 zł

CENA UZYSKANA: 1200 zł

Zestaw 10 grafik; seria „Faecunda quam sit acris ingeni viris dilecta Phaebo et gratys Florentia sat indicant pugnae Enthea vi pictoris quas Mercuri sculpsit cliens Tempestius”, ok. 1630; wyd. Amsterdam, Clement de Jonghe, Wilhelm Iansson; akwaforta; frontyspis oraz 9 scen bitewnych.

Ferrara Stefano, Incisori toscani dal XV al XVII secolo, Parma-Bologe1976, poz. 962-970.
STAN ZACHOWANIA
zachowane pełne marginesy

STAN ZACHOWANIA
zachowane pełne marginesy
Antonio Tempesta (1555 - 1630) -
Włoski malarz i rytownik; od 1576 roku studiował na akademii sztuk pięknych we Florencji. Jego nauczycielem był Santi di Tito, a następnie Giovanni Stradano. Pod kierunkiem Giorgia Vasari pracował przy dekoracji wnętrza Palazzo Vecchio