Na pomoc / Wszystko dla frontu, 1920
Plakat propagandowy; litografia barwna
101.00 x 70.00 cm
sygn. pł. p.d.: E. Bartłomiejczyk
CENA UZYSKANA: 6000 zł
Plakat werbunkowy i propagandowy z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1919-1920, wzywający Polaków do pomocy dla walczących na froncie - przedstawia dwóch polskich żołnierzy próbujących podeprzeć wrota chylące się pod naporem masy żywych trupów symbolizujących nieprzyjaciela. W dolnej części arkusza napis (wytłuszczonymi literami): NA POMOC! / WSZYSTKO DLA FRONTU! / WSZYSCY NA FRONT! Niżej nota wydawnicza: LIT. ART. W. GŁÓWCZEWSKI, WARSZAWA.