NR 96

Edmund Bartłomiejczyk (1885 - 1950)

Na pomoc / Wszystko dla frontu, 1920

Plakat propagandowy; litografia barwna
101.00 x 70.00 cm

sygn. pł. p.d.: E. Bartłomiejczyk

Cena wywoławcza: 3500 zł

CENA UZYSKANA: 6000 zł

Plakat werbunkowy i propagandowy z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1919-1920, wzywający Polaków do pomocy dla walczących na froncie - przedstawia dwóch polskich żołnierzy próbujących podeprzeć wrota chylące się pod naporem masy żywych trupów symbolizujących nieprzyjaciela. W dolnej części arkusza napis (wytłuszczonymi literami): NA POMOC! / WSZYSTKO DLA FRONTU! / WSZYSCY NA FRONT! Niżej nota wydawnicza: LIT. ART. W. GŁÓWCZEWSKI, WARSZAWA.

Plakat opisany i reprodukowny: S. Krzysztofowicz-Kozakowska,Sztuka II RP, Olszanica 2013, s. 170,  il. s. 173.
STAN ZACHOWANIA
Praca naklejona na płótno.

STAN ZACHOWANIA
Praca naklejona na płótno.
Edmund Bartłomiejczyk (1885 - 1950) - Grafik, członek grupy Ryt. Tworzył głównie w technice drzeworytu.