• USŁUGI
  Bazując na ponad 20 letnim doświadczeniu oraz kwalifikacjach członków naszego
  Zespołu Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny oferuje szereg Usług.
 • USŁUGI
  Bazując na ponad 20 letnim doświadczeniu oraz kwalifikacjach członków naszego
  Zespołu Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny oferuje szereg Usług.

TWORZENIE PRYWATNYCH KOLEKCJI

Pomagamy przy zakupach indywidualnych oraz w tworzeniu całych kolekcji zgodnie z estetyką, zainteresowaniami oraz preferencjami finansowymi klienta.


Zapewniamy:

 • indywidualny, poufny kontakt
 • prywatne pokazy obiektów spoza regularnej oferty aukcyjnej czy galeryjnej, pozyskiwanych na specjalne zamówienie Klienta
 • poszukiwanie obiektów w ofertach innych galerii i domów aukcyjnych w Polsce i za granicą
 • doradztwo inwestycyjne w dziedzinie sztuk pięknych

KATALOGOWANIE ZBIORÓW

Zapewniamy obsługę w zakresie katalogowania i archiwizacji istniejących już zbiorów i kolekcji dzieł sztuki.


Przygotowujemy:

 • karty inwentarzowe,
 • wyceny,
 • dokumentację fotograficzną obiektów
 • kompleksowe katalogi kolekcji.

Koszty związane z archiwizacją, wyceną i katalogowaniem zbiorów ustalane są indywidualnie. Gwarantujemy pełną poufność danych.

FOTOGRAFOWANIE DZIEŁ SZTUKI

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie profesjonalnej, reprodukcyjnej i studyjnej fotografii dzieł sztuki, a także edycji i przygotowywania zdjęć do wysokiej jakości druku lub prezentacji cyfrowej.


Dysponujemy zarówno profesjonalnym sprzętem cyfrowym jak i – dla miłośników fotografii tradycyjnej – średnioformatowym aparatem analogowym oraz oświetleniem studyjnym.


Oferujemy usługi w zakresie skanowania, retuszu i archiwizacji kolekcji utrwalonych na kliszach szklanych, negatywach i slajdach.


Najwyższej klasy fotografie autorstwa Macieja Żywolewskiego znalazły swoje miejsce nie tylko na łamach naszych wydawnictw, ale także licznych publikacji muzealnych, albumów poświęconych sztuce, monografii artystycznych oraz ogólnopolskich magazynów i czasopism. Koszty usług fotograficznych oferowanych przez Galerię Nautilus ustalane są indywidualnie. Gwarantujemy pełną poufność danych.

SKŁAD PUBLIKACJI

Od początku działalności Nautilusa powszechne uznanie wzbudzał wysoki poziom wydawniczy i artystyczny naszych publikacji. Ich merytoryczną wartość zawsze podkreślał przemyślany układ graficzny. Nasze wydawnictwa stały się przedmiotem pożądania kolekcjonerów.


Z naszych Usług w zakresie składu publikacji korzystają galerie sztuki, muzea, domy aukcyjne, wydawnictwa oraz klienci indywidualni. Zapewniamy pomoc we współpracy z jedną z najlepszych drukarni w Polsce oraz nadzór jakościowy w trakcie druku.

KONSULTACJE KONSERWATORSKIE

Służymy pomocą w nawiązaniu współpracy z konserwatorami dzieł sztuki, zwłaszcza malarstwa, rzeźby i papieru, osobami o najwyższych, potwierdzonych wieloletnim doświadczeniem kwalifikacjach.

WSPÓŁPRACA Z MUZEAMI
I INSTYTUCJAMI KULTURY

Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny na co dzień współpracuje z muzeami i instytucjami kultury. Pamiętając o profilu ich działalności i zainteresowaniach formułujemy dedykowane oferty zakupu interesujących dzieł sztuki czy archiwaliów. Mając na uwadze często ograniczone fundusze tych instytucji nieodpłatnie udostępniamy materiały archiwalne i fotograficzne, w zamian korzystając często z nieoszacowanej wiedzy i doświadczenia pracowników instytucji muzealnych przy identyfikacji i potwierdzaniu autentyczności obiektów oferowanych naszym klientom.


Pośród instytucji, z którymi łączy nas zaufanie i stała współpraca wymienić należy m.in.:

Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Warszawy, Muzeum Miedzy w Legnicy, Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Biblioteka Narodowa w Warszawie, IRSA (Institute for Art. Historical Research).