• USŁUGI
  Bazując na ponad 20 letnim doświadczeniu oraz kwalifikacjach członków naszego
  Zespołu Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny oferuje szereg Usług.
 • USŁUGI
  Bazując na ponad 20 letnim doświadczeniu oraz kwalifikacjach członków naszego
  Zespołu Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny oferuje szereg Usług.

TWORZENIE PRYWATNYCH KOLEKCJI

Pomagamy przy zakupach indywidualnych oraz w tworzeniu całych kolekcji zgodnie z estetyką, zainteresowaniami oraz preferencjami finansowymi klienta.


Zapewniamy:

 • indywidualny, poufny kontakt
 • prywatne pokazy obiektów spoza regularnej oferty aukcyjnej czy galeryjnej, pozyskiwanych na specjalne zamówienie Klienta
 • poszukiwanie obiektów w ofertach innych galerii i domów aukcyjnych w Polsce i za granicą
 • doradztwo inwestycyjne w dziedzinie sztuk pięknych

KATALOGOWANIE ZBIORÓW

Zapewniamy obsługę w zakresie katalogowania i archiwizacji istniejących już zbiorów i kolekcji dzieł sztuki.


Przygotowujemy:

 • karty inwentarzowe,
 • wyceny,
 • dokumentację fotograficzną obiektów
 • kompleksowe katalogi kolekcji.

Koszty związane z archiwizacją, wyceną i katalogowaniem zbiorów ustalane są indywidualnie. Gwarantujemy pełną poufność danych.

FOTOGRAFOWANIE DZIEŁ SZTUKI

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie profesjonalnej, reprodukcyjnej i studyjnej fotografii dzieł sztuki, a także edycji i przygotowywania zdjęć do wysokiej jakości druku lub prezentacji cyfrowej.


Dysponujemy zarówno profesjonalnym sprzętem cyfrowym jak i – dla miłośników fotografii tradycyjnej – średnioformatowym aparatem analogowym oraz oświetleniem studyjnym.


Oferujemy usługi w zakresie skanowania, retuszu i archiwizacji kolekcji utrwalonych na kliszach szklanych, negatywach i slajdach.


Najwyższej klasy fotografie autorstwa Macieja Żywolewskiego znalazły swoje miejsce nie tylko na łamach naszych wydawnictw, ale także licznych publikacji muzealnych, albumów poświęconych sztuce, monografii artystycznych oraz ogólnopolskich magazynów i czasopism. (jakich konkretnie parę dobrych tytułów – Aga ma to mi jeszcze dosłać) Koszty usług fotograficznych oferowanych przez Galerię Nautilus ustalane są indywidualnie. Gwarantujemy pełną poufność danych.

SKŁAD PUBLIKACJI

Od początku działalności Nautilusa powszechne uznanie wzbudzał wysoki poziom wydawniczy i artystyczny naszych publikacji. Ich merytoryczną wartość zawsze podkreślał przemyślany układ graficzny. Nasze wydawnictwa stały się przedmiotem pożądania kolekcjonerów.


Z naszych Usług w zakresie składu publikacji korzystają galerie sztuki, muzea, domy aukcyjne, wydawnictwa oraz klienci indywidualni. Zapewniamy pomoc we współpracy z jedną z najlepszych drukarni w Polsce oraz nadzór jakościowy w trakcie druku.

KONSULTACJE KONSERWATORSKIE

Służymy pomocą w nawiązaniu współpracy z konserwatorami dzieł sztuki, zwłaszcza malarstwa, rzeźby i papieru, osobami o najwyższych, potwierdzonych wieloletnim doświadczeniem kwalifikacjach.

WSPÓŁPRACA Z MUZEAMI
I INSTYTUCJAMI KULTURY

Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny na co dzień współpracuje z muzeami i instytucjami kultury. Pamiętając o profilu ich działalności i zainteresowaniach formułujemy dedykowane oferty zakupu interesujących dzieł sztuki czy archiwaliów. Mając na uwadze często ograniczone fundusze tych instytucji nieodpłatnie udostępniamy materiały archiwalne i fotograficzne, w zamian korzystając często z nieoszacowanej wiedzy i doświadczenia pracowników instytucji muzealnych przy identyfikacji i potwierdzaniu autentyczności obiektów oferowanych naszym klientom.


Pośród instytucji, z którymi łączy nas zaufanie i stała współpraca wymienić należy m.in.:

Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Warszawy, Muzeum Miedzy w Legnicy, Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Biblioteka Narodowa w Warszawie, IRSA (Institute for Art. Historical Research).