Kacper Bożek (1974)
Krakowski grafik i rysownik, wykładowca na Wydziale Grafiki w krakowskiej ASP. Uprawia grafikę warsztatową i rysunek. Inspiracji twórczej dostarcza mu zarówno mitologia, baśnie i legendy, literatura, historia, ale także kultura popularna i film.
Życiorys

Krakowski grafik i rysownik, wykładowca na Wydziale Grafiki w krakowskiej ASP;  absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem i Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracę dyplomowa zrealizował pod kierunkiem prof. Stanisława Wejmana w pracowni miedziorytu i litografii. Uprawia grafikę warsztatową i rysunek. Uniwersalne wartości powieści Michaiła Bułhakowa stały się dla Kacpra Bożka punktem wyjścia do wytrwałej, ponad trzyletniej pracy, której owocem jest dwanaście grafik, wykonanych w różnych technikach (akwaforta, akwatinta, mezzotinta, miękki werniks), składających się na tekę „Mistrz i Małgorzata”. Misterne i precyzyjne grafiki zaludnił sforą Bułhakowowskich bohaterów, jednocześnie operując syntetycznym ujęciem głównych problemów moralnych przenikających powieść.
W latach 2010-2013 artysta przygotował tekę grafik zainspirowanych dziełem Jana Potockiego „Rękopis znaleziony w Saragossie"
. Cykl zbudowany został jak labirynt, a każda gra ka jest przejściem opisującym w sposób metaforyczny kolejne cechy ludzkiej natury.

Wystawy
1988 Galeria „Gołogórski”, Kraków; Galeria „Na prowincji”, Lublin; 2003 Galeria Sztuki Współczesnej, Myślenice; Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Grafika, Rysunek, sierpień–wrzesień 2003; 2004 Galeria Wydziału Grafiki ASP Kraków; Galeria NAUTILUS w Krakowie.
POWIĄZANE WYSTAWY
Kacper Bożek. Sen akwaforcisty
19 maja 2017r. - 02 czerwca 2017r.
Kacper Bożek. Rękopis znaleziony w Saragossie - wystawa grafik
29 listopada 2013r. - 06 grudnia 2013r.
Kacper Bożek. Grafika, rysunek. Wystawa w Galerii Nautilus
02 lipca 2010r. - 23 lipca 2010r.
POWIĄZANE WYDARZENIA