NAUTILUS W MEDIACH
Lekarstwo na brak obrazów
25 lutego 2017r. - 26 marca 2017r. Janusz Miliszkiewicz, Gazeta Giełdy Parkiet

POBIERZ KATALOG PDF
Poleć znajomym

W Gazecie Giełdy "Parkiet", w cotygodniowej kolumnie poświęconej rynkowi dzieł sztuki Janusz Miliszkiewicz poświęcił dużą część artykułu nadchodzącej aukcji Domu Aukcyjnego NAUTILUS. W artykule, w rozdziale zatytułowanym "Wyjątkowe hity" czytamy:

 

Absolutnie warto zwrócić uwagę na ofertę krakowskiej firmy Nautilus (...). Na aukcji 11 marca będą hity o wyjątkowej kolekcjonerskiej i dekoracyjnej wartości.

Na okładce katalogu umieszczono pracę "Myśliciel" Jerzego Bermana z ceną 22 tys. zł. Autor to polski grafik, światowej klasy mistrz fotomontażu. Ta praca oraz inne dzieła pochodzą ze spuścizny po Jerzym Pomianowskim, zmarłym w ubiegłym roku  (...).

Są w ofercie wyjątkowo dekoracyjne obrazy, jak np. pastel "Kobieta w stroju hiszpańskim" Teodora Axentowicza. Na 1 tys. zł wyceniono przedwojenną figurkę z porcelany przedstawiającą stylizowaną postać Józefa Piłsudskiego, wykonaną w Ćmielowie. Efektownie wygląda wczesna martwa natura Janiny Kraupe-Świderskiej, namalowanaw 1949 roku. Sąprace Tadeusza Kantora i sztandarowe grafiki Jerzego Panka.(...)

GALERIA ZDJĘĆ
MATERIAŁY DLA PRASY