Zbigniew Czop. Między Krakowem a Japonią
22 września 2017r. - 28 października 2017r.
Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, Kraków

Zbigniew Czop urodził się w Nowym Sączu w 1943 r. Studiował na krakowskiej ASP (1966-1971) na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Hanny Rudzkiej-Cybisowej i  prof. Tadeusza Kantora. Pracę dyplomową na wydziale grafiki w pracowni prof. Mieczysława Wejmana obronił w 1978 roku. W trakcie studiów uczestniczył w działalności kabaretu "Cyrulik" w Akademii Medycznej w Krakowie. Był też słuchaczem wykładów z psychiatrii prof. Antoniego Kępińskiego.
Zbigniew Czop to artysta o  szerokich zainteresowaniach. Główną rolę odgrywa w jego twórczości grafika warsztatowa i  rzadko dziś uprawiana szlachetna technika miedziorytu. Ponadto zajmuje się grafiką reklamową, książkową, architekturą wnętrz, malarstwem ściennym, sztalugowym i rzeźbą.
Artysta jest członkiem Zarządu Fundacji Kultury Polskiej w Warszawie. W 2012 r. został członkiem Rady Artystycznej Międzynarodowej Akademii Sztuki - Zakopane.


Ważne miejsce w twórczości artysty zajmuje rodzinne miasto Kraków, ale także kultura Kraju Kwitnącej Wiśni. Na to egzotyczne z pozoru połączenie pozwala niesłychana wyobraźnia i wprawność techniczna artysty, który w umiłowaniu piękna i dążeniu do doskonałości zbliża się do japońskich mistrzów.

Prace artysty są cenione, znajdują się w kolekcjach europejskich oraz w Muzeum Sztuki Nowego Yorku.

rozwiń
zwiń
GALERIA ZDJĘĆ Z WYSTAWY