NR 17

Stanisław Żurawski (1889 - 1976)

Na bałtyckiej plaży, lata 30. XX w.

Olej, tektura
36.00 x 38.00 cm

sygn. p.d.: St. Żurawski

Cena wywoławcza: 3000 zł

Nagie kobiety w plenerze były jednym z ulubionych malarskich motywów artysty.

Stanisław Żurawski (1889 - 1976) - Polski malarz, współzałożyciel i członek Cechu Artystów Plastyków Jednoróg. Malował głównie portrety, akty kobiece i  pejzaże, w tym wiele tatrzańskich i nadmorskich.