NR 10

Witold Chomicz (1910 - 1984)

Trzej Królowie, 1938

Drzeworyt barwny, papier
25.00 x 24.60 cm

sygn. oł. p.d.: WChomicz, l.d.: Oryg. Drzeworyt „Trzej Królowie monarchowie dokąd tak dążycie?”; sygn. pł. p.d. monogram wiązany.

Cena wywoławcza: 1200 zł

CENA UZYSKANA: 1200 zł

M. Laskowska, Witold Chomicz, Kraków 2012, s. 278, poz. V.1.21.

PROWENIENCJA

PROWENIENCJA
Witold Chomicz (1910 - 1984) - Malarz, grafik, profesor ASP w Krakowie. Interesowała go przede wszystkim grafika użytkowa, głównie książkowa. Wykształcił wielu wybitnych iluminatorów. Malował również obrazy olejne, tworzył drzeworyty, plakaty i projekty witraży. Inspirował się sztuką ludową i krakowskim folklorem.