NR 13
Technika mieszana: akwarela, pisak, gwasz, kredka
na bibule
25.00 x 21.00 cm
sygn. i datowany l.d.: 1980 / T. Kantor; w obrębie kompozycji dedykacja: Oleńce i Jerzemu
Cena wywoławcza:
10000 zł
CENA UZYSKANA: 7500 zł
Kompozycja to pamiątkowy, wspólny portret Aleksandry Kurczab i Jerzego Pomianowskiego oraz autoportret Tadeusza Kantora.
PROWENIENCJA
PROWENIENCJA
Tadeusz Kantor (1915 - 1990) -
Artysta plastyk, reżyser, scenograf, dramatopisarz, jedna z najważniejszych postaci w sztuce polskiej XX w.; profesor krakowskiej ASP; współtwórca teatru Cricot 2 i stowarzyszenia artystycznego II Grupa Krakowska.