NR 18
Collage, tusz, karton
20.00 x 28.00 cm
sygn. tuszem l.d.: J. Skarżyński / 56; w obrębie kompozycji dedykacja dla J. Pomianowskiego: Z przyjaźnią, wiernością i wszystkim co ważne więcej jeszcze dziś / Jurek Skarżyński.
Cena wywoławcza:
2200 zł
CENA UZYSKANA: 2600 zł
Ilustracja do wiersza J. Iredyńskiego „Rozstanie”, przeznaczona do tygodnika „Nowa Kultura”.
PROWENIENCJA
STAN ZACHOWANIA
Praca zachowana w autorskim pp z opisem.
PROWENIENCJA
STAN ZACHOWANIA
Jerzy Skarżyński (1924 - 2004) -
Malarz, scenograf, ilustrator książek, rysownik komiksów, plakacista; mąż Lidii; współzałożyciel Grupy Młodych Plastyków (1942-47), Klubu Artystów (1948-49) i II Grupy Krakowskiej (1957); współtwórca tzw. krakowskiej szkoły scenograficznej.