NR 27

Kasper Pochwalski (1899 - 1971)

W parku [Impresja z krakowskich Plant], 1952

Olej, płótno
59.50 x 42.50 cm

sygn. p.d.: Kasper Pochwalski / 2.9.1952; na odwrocie opis.

Cena wywoławcza: 2800 zł

CENA UZYSKANA: 3100 zł

W głębi obrazu widoczny jest późnobarokowy szczyt kościoła OO. Pijarów. Angielski, dziki charakter miejskiego ogrodu utrzymały Planty do lat 80., kiedy to uporządkowano alejki i trawniki, nadając im obecny wygląd.

Kasper Pochwalski (1899 - 1971) - Polski artysta malarz i konserwator zabytków, syn Władysława Pochwalskiego; ukończył studia malarskie u Józefa Mehoffera w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1918–1922, studiując równocześnie historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Około 20 roku życia wykrystalizował swój własny styl, mieszczący się w obrębie formalnej i tematycznej tradycji polskiego modernizmu. W...