NR 28
Olej, tektura
49.50 x 34.80 cm
sygn. p.d.: Zakrzewski.
Władysław Zakrzewski (1903 - 1944) -
Malarz i grafik; w l. 1922-1924 studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem Władysława Jarockiego i Józefa Pankiewicza; w 1926 wyjechał do Paryża na dalsze studia; w 1930 wrócił do kraju; w l. 1932-1937 studiował grafikę w warszawskiej ASP u Jana Wojnarskiego; początkowo uprawiał malarstwo, a od 1932 zajmował się wyłącznie grafiką.